Πρόσκληση συμμετοχής σε έκθεση ζωγραφικής με τίτλο “Η Βία δεν έχει θέση στα σχολεία”

Το Μουσικό Σχολείο Καλαμάτας, στα πλαίσια της ενημέρωσης των μαθητών για θέματα σχολικής βίας και εκφοβισμού, προσκαλεί τους μαθητές/τριες όλων των τάξεων και τμημάτων, να λάβουν μέρος στην Έκθεση Ζωγραφικής με θέμα:

«Η βία δεν έχει θέση στα σχολεία»

Προδιαγραφές έργων: Έργα ζωγραφικής ή κολλάζ, ενδεικτικές διαστάσεις μέχρι 40×60 εκ.

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής των έργων: Δευτέρα, 3/4/2023

Υπεύθυνοι: κ. Μανωλακάκης, κ. Σαγώνα

Τα έργα θα εκτεθούν στο χώρο του σχολείου και θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του.

Οι μαθητές που το επιθυμούν θα έχουν τη δυνατότητα να λάβουν μέρος με τα ίδια έργα
και στον 2ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Μαθητικής Δημιουργίας με θέμα:
«Όχι» στη βία, «ναι» στη φιλία. Κάνε block στον εκφοβισμό που έχει προκηρύξει το
Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων για το σχολικό έτος 2022-2023.

Για περισσότερες πληροφορίες, εγγραφείτε στο μάθημα της e-class:
«Η Τέχνη και ιδιαίτερα η Μουσική και η Ζωγραφική ως αντιπρόταση στη σχολική βία,
στις συγκρούσεις και στον αποκλεισμό.»