Συγχαρητήρια επιστολή

Ο Σύλλογος Διδασκόντων, η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Γονέων-Κηδεμόνων του Μουσικού Σχολείου Καλαμάτας συγχαίρουν τους/τις μαθητές/τριες αποφοίτους της Γ΄ Λυκείου για την επιτυχία που σημείωσαν στις Πανελλήνιες Εξετάσεις 2021. Το ποσοστό επιτυχίας των υποψηφίων σε Πανεπιστημιακές Σχολές σημειώθηκε ως αποτέλεσμα συστηματικής προετοιμασίας και μελέτης, παρά τις αντίξοες συνθήκες της φετινής χρονιάς. Οι μαθητές/τριές μας κατόρθωσαν να εισαχθούν σε πολλές αξιόλογες Σχολές, όπως Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών, Βιολογίας, Ψυχολογίας, Ναυτιλιακών Σπουδών, Παντείου Πανεπιστημίου, Φιλοσοφικής, Μουσικής Επιστήμης και Τέχνης, Λογιστικής, Αεροδιαστημικής Επιστήμης και Τεχνολογίας κ.ά.

Για μια ακόμη φορά το Μουσικό Σχολείο Καλαμάτας απέδειξε ότι προσφέρει στους/στις μαθητές/τριές του υψηλού επιπέδου μόρφωση τόσο στα μαθήματα γενικής όσο και στα μαθήματα μουσικής παιδείας.