Το… «σήμα κατατεθέν» της Μουσικής Δανειστικής Βιβλιοθήκης του σχολείου μας!

Ένας υπέροχος πίνακας ζωγραφικής, φιλοτεχνημένος από τον ζωγράφο και εικαστικό του σχολείου μας, κύριο Μιχάλη Μανωλακάκη, με τη συμβολή μαθητών και μαθητριών όλων των  τάξεων του Γυμνασίου, κοσμεί πλέον την πόρτα της αίθουσας μουσικής παιδείας 5, στον 1ο  όροφο, όπου φιλοξενείται η Μουσική Δανειστική Βιβλιοθήκη του σχολείου μας!

Η Ομάδα μας, στο πλαίσιο της Δράσης με τίτλο «Χαρίζουμε… Μουσική!»  ευχαριστεί θερμά τόσο τον καθηγητή κύριο Μιχάλη Μανωλακάκη, ο οποίος από την πρώτη στιγμή ανταποκρίθηκε πρόθυμα στο κάλεσμά μας και δέχτηκε να δημιουργήσει τον ξεχωριστό αυτόν πίνακα ζωγραφικής για τη Μουσική Δανειστική Βιβλιοθήκη του σχολείου μας, όσο και όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που συνέβαλαν στη δημιουργία του!

(Για περισσότερες πληροφορίες για τη ΜΔΒ, δες εδώ).

Ομάδα Δράσης: Κατούντα Νίκολα, Κουτσουμπός Γιώργος, Παδοβά Γιώτα, Πρωτογέρου Χριστίνα, Σπαντιδάκη Μαρία