Δωρεάν σεμινάριο επαγγελματικού προσανατολισμού για τους μαθητές Λυκείου από τον Δήμο Καλαμάτας στο Μουσικό Σχολείο Καλαμάτας

Το skywalker.gr-Εργασία στην Ελλάδα, σε συνεργασία με τον Δήμο Καλαμάτας, διοργανώνει εκδήλωση επαγγελματικού προσανατολισμού την Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου στο Μουσικό Σχολείο Καλαμάτας («Μαρία Κάλλας», Γ. Καρέλια και Σ. Καρά, Ανατολική Παραλία).

Η εκπαιδευτική δράση #careerpathyouth πραγματοποιείται σε πολλούς δήμους και η είσοδος είναι δωρεάν.

Απευθύνεται σε μαθητές της Β/θμιας Εκπαίδευσης, σε γονείς και εκπαιδευτικούς.

Μπορείτε να δείτε το περιεχόμενο για τους μαθητές της Α και Β Λυκείου εδώ ,το πρόγραμμα της δράσης εδώ και να ενημερωθείτε για τους εισηγητές εδώ

Τα σχολεία που ενδιαφέρονται να παρευρεθούν στο πλαίσιο εκπαιδευτικής επίσκεψης, μπορούν να κάνουν την δωρεάν εγγραφή τους εδώ.

Να σημειωθεί, πως στη διάρκεια της εκδήλωσης θα δοθούν στους παρευρισκόμενους μαθητές δώρα κατόπιν κλήρωσης ( 10 tests επαγγελματικού προσανατολισμού)