Βιβλιοπαρουσιάσεις γ2΄ και γ3΄ Γυμνασίου

Στο πλαίσιο του μαθήματος της Νεοελληνικής Λογοτεχνίας της γ΄ Γυμνασίου την Τρίτη 23 και την Πέμπτη 25 Ιανουαρίου 2024 πραγματοποιήθηκαν με μεγάλη επιτυχία 26 βιβλιοπαρουσιάσεις (15 από το γ2 και 11 από το γ3) στη Βιβλιοθήκη του Μουσικού Σχολείου Καλαμάτας, με υπεύθυνη καθηγήτρια τη Φιλόλογο Τρισεύγενη Πουλοπούλου. Οι μαθητές-τριες στην αρχή του σχολικού έτους επέλεξαν από τη Σχολική Βιβλιοθήκη βιβλία της αρεσκείας τους και στο τέλος του Α΄ Τετραμήνου παρουσίασαν το περιεχόμενο και τη μορφή των έργων με παραστατικό τρόπο, ενώ απάντησαν σε σχετικές ερωτήσεις του κοινού.

Τις βιβλιοπαρουσιάσεις παρακολούθησαν όλοι-ες οι μαθητές-τριες της γ΄ Γυμνασίου και εκπαιδευτικοί του σχολείου μας.

Ευχαριστούμε τον Σύμβουλο Εκπαίδευσης Φιλολόγων Ιωάννη Σόλαρη που μας τίμησε με την παρουσία του.