Βίντεο: ΚΡΑΥΓΕΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ στην ΙΛΙΑΔΑ, 2ο ΠΑΝΕΛ. ΦΕΣΤΙΒΑΛ “ΝέΟΙ ΟΜΗΡίΔΕΣ”, Χίος, 13-9-2023

«ΚΡΑΥΓΕΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΣΤΗΝ ΙΛΙΑΔΑ»: Παρακολουθήστε την παράσταση της ομάδας των μαθητών/τριών του Μουσικού Σχολείου Καλαμάτας με την οποία συμμετείχαν στο Φεστιβάλ Δημιουργικής Έκφρασης «Νέοι Ομηρίδες» στη Χίο. (13/9/2023).

Μαθητές που συμμετείχαν: Αγκάκε Άρις, Γιαννακέας Αλέξανδρος, Καμπούκου Έφη, Μέγγος Στέφανος, Μέγγου Μελίνα, Μπαζιώτης Κωστής, Πετροπούλου Έρη, Σπηλιάδη Θεοδώρα, Σπύρης Χρήστος, Σπυροπούλου Πέννυ, Τζηκούλη Αίγλη, Χριστοδουλοπούλου Αλεξάνδρα.

Υπεύθυνοι καθηγητές: Εύη Ντινοπούλου (φιλόλογος), Ελευθερία Αγγελοπούλου (θεατρολόγος), Αντώνης Κουφουδάκης (μουσικός).

(σημ,.: στο τέλος του βίντεο και εκ παραδρομής αναφέρθηκε στη θεατρική διδασκαλία η μαθήτρια Χριστοδουλοπούλου Αλεξάνδρα, ενώ συμμετείχε στην παράσταση).

© ΝέΟΙ ΟΜΗΡίΔΕΣ, Χίος 2023: 2η Πανελλαδική Νεανική Συνάντηση Δημιουργικής Έκφρασης.