Ηλεκτρονική Δήλωση Ατομικού οργάνου και Δεύτερης ξένης Γλώσσας

Αγαπητοί γονείς, συγχαρητήρια για την επιτυχία του παιδιού σας.

Σας ενημερώνουμε ότι οι μετεγγραφές των μαθητών/τριών  που θα φοιτήσουν στην Α’ τάξη Γυμνασίου του Μουσικού Σχολείου Καλαμάτας θα πραγματοποιούνται

από 1 έως 8 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 09:00-13:00.

Οι γονείς / κηδεμόνες των μαθητών/τριών, που επελέγησαν σύμφωνα με τον πίνακα εισακτέων,  παραλαμβάνουν από το Μουσικό Σχολείο σχετικό Υπηρεσιακό Σημείωμα, το οποίο και παραδίδουν στο Γυμνάσιο αναφοράς, όπου έχει αποσταλεί το απολυτήριο του/της μαθητή/μαθήτριας από το Δημοτικό σχολείο φοίτησης, για την ολοκλήρωση της μετεγγραφής.

Απαραίτητα έγγραφα:

• Υπεύθυνη Δήλωση και από τους δύο γονείς / κηδεμόνες. Θα βρείτε τη Δήλωση εδώ: Α ΓΥΜΝ. ΥΠ. ΔΗΛ. ΓΟΝΕΩΝ 2022-23.
  • Φωτοαντίγραφο της αστυνομικής ταυτότητας του/της μαθητή/τριας (εάν διαθέτει).
  • Αν ο μαθητής είναι αλλοδαπός προσκομίζεται θεωρημένο και επίσημα μεταφρασμένο Πιστοποιητικό Γέννησης.
  • Ατομικό Δελτίο Υγείας .Θα βρείτε το έντυπο εδώ: Α.Δ.ΥΓΕΙΑΣ.
  • Αίτηση για δωρεάν μεταφορά εδώ: ΑΙΤΗΣΗ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ 2022-2023
  •  Ηλεκτρονική Δήλωση Ατομικού οργάνου και Δεύτερης ξένης Γλώσσας :

Θα βρείτε το σύνδεσμο εδώ: https://forms.gle/AzyNrXThrmZNkUCe7

Προθεσμία δήλωσης: 1/7/2022