FLIGHT STATUS για την ομάδα SpacePis

Η Δ/νση, ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Μουσικού Σχολείου Καλαμάτας συγχαίρουν όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες της Γ γυμνασίου που συμμετέχουν στο πείραμα της ομάδας SpacePis που θα υλοποιηθεί στο Διεθνή Διαστημικό Σταθμό τον Απρίλιο του 2021.

Συγχαίρουμε θερμά τον καθηγητή Πληροφορικής κ. Μαθιόπουλο Κωνσταντίνο.

Astro Pi Mission Space Lab 2020-21 timeline

ESA - Astro Pi: Mission Space Lab - 208 teams from 22 countries achieve flight status!

Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο που λέει "The Flight Status Results of Your Mission Space Lab Experiment! enquiries@astro-p pi.org xenquiries@astro-pi.org εγώ Αγγλικά Εισερχόμενα> Ελληνικά Μετάφραση μηνύματος 6 Απρ 2021, 1:34 μ.μ. (πριν από ώρες) Απενεργοποίηση ASTRO PI Dear Konstantinos, We are delighted tell you SpacePis's Mission Space Lab experiment achieved FLIGHT STATUS! Congratulations. You and your team should feel extremely proud. Your experiment, along with the 213 others that been selected, will running the nApril 2021. We download send your back you early May. can start your final report, which the last phase the Mission Space Challenge!"

Δείτε περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Mission Space Lab