Το Μουσικό Σχολείο Καλαμάτας λέει τα κάλαντα στο κέντρο αποκατάστασης Διάπλαση

Στο πλαίσιο των χριστουγεννιάτικων εκδηλώσεων, το Μουσικό Σχολείο Καλαμάτας πραγματοποίησε μία ακόμα δράση στις 22.12.2023 που αποδεικνύει τις δυνατές σχέσεις του σχολείου με την τοπική κοινωνία!
Αυτή τη φορά, δύο μουσικά σύνολα του Μουσικού Σχολείου Καλαμάτας παρευρέθηκαν στο κέντρο αποκατάστασης “Διάπλαση” προκειμένου να τραγουδήσουν και να ευχηθούν στους συνανθρώπους τους για τις γιορτινές μέρες, χαρίζοντας αγάπη, ζεστασιά και χαμόγελα.
Συγκεκριμένα, πρόκειται για τα σύνολα:
Α. Κρητικής και Ακριτικής Μουσικής που αποτελείται από τους μαθητές/-τριες: Αθανασόπουλο Δημοσθένη- ταμπουράς, Αγκάκε Άρυ- μπουλγαρί και φωνή, Βαρελά Νίκο- λύρα Κρήτης και φωνή, Βρυώνη Δημήτρη- λαούτο στεριανό και φωνή, Γεωργακίλα Ερατώ-ταμπουράς και φωνή, Δαφνά Μαριάννα- λύρα Κρήτης και φωνή, Δημοπούλου Χαρά- φωνή, Κορομηλά Μαριαλένα- ταμπουρά και φωνή, Κορομηλάς Παναγιώτης –ταμπουράς και φωνή, Λεμπέσης Τάκης- ταμπουράς και φωνή, Μανωλέα Βασιλική- φωνή και τουμπελέκι, Μπουκουβάλα Θεοδώρα- κανονάκι και φωνή, Πατσόπουλος Κωνσταντίνος- λύρα Κρήτης, Πετροπουλέας Νίκος- ταμπουράς, Σπυροπούλου Σταυρούλα- λύρα Κρήτης και φωνή, με υπεύθυνη καθηγήτρια τη Γεωργία Ψαραδέλλη και συμμετέχοντα καθηγητή τον Άγγελο Σιάχο.
Β. Body Percussion που αποτελείται από τους μαθητές/-τριες: Αλεξάνδρου Στέλιο, Βέκκο Σωτήρη, Δημοπούλου Σοφία, Δουρούμη Μάξιμο, Κατελάνου Μυρτώ, Κρητικό Παντελή, Σιατούνη Μαρίνα και Τσόλκα Αθηνά με υπεύθυνη καθηγήτρια τη Γωγώ Μπατσικούρα.
Συγχαρητήρια σε μαθητές και καθηγητές!
Ευχόμαστε σε όλους υγεία, αγάπη και πολλά χαμόγελα!