Συνεργασία του ΜΣΚ με το 24ο Δημοτικό Σχολείο Καλαμάτας

Το Σύνολο Κρητικής και Ακριτικής Μουσικής του Μουσικού Σχολείου Καλαμάτας που αποτελείται από τους μαθητές Αθανασόπουλο Δημοσθένη- ταμπουρά, Αγκάκε Άρυ- μπουλγαρί και φωνή, Βαρελά Νίκο- λύρα Κρήτης και φωνή, Βρυώνη Δημήτρη- λαούτο στεριανό και φωνή, Γεωργακίλα Ερατώ-ταμπουρά και φωνή, Δαφνά Μαριάννα- λύρα Κρήτης και φωνή, Δημοπούλου Χαρά- φωνή, Κορομηλά Μαριαλένα- ταμπουρά και φωνή, Κορομηλάς Παναγιώτης –ταμπουρά και φωνή, Λεμπέσης Τάκης- ταμπουρά και φωνή, Μανωλέα Βασιλική- φωνή και τουμπελέκι, Μπουκουβάλα Θεοδώρα- κανονάκι και φωνή, Πατσόπουλος Κωνσταντίνος- λύρα Κρήτης, Πετροπουλέας Νίκος- ταμπουρά, Σπυροπούλου Σταυρούλα- λύρα Κρήτης και φωνή με υπεύθυνη καθηγήτρια τη Γεωργία Ψαραδέλλη και συμμετέχοντα καθηγητή τον Άγγελο Σιάχο έλαβε με χαρά μέρος στη Χριστουγεννιάτικη θεατρική- μουσική παράσταση του 24ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμάτας που πραγματοποιήθηκε Την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2023 στο αμφιθέατρο «Θ. Αγγελόπουλος».

Ο χώρος ήταν γεμάτος από κόσμο και θεατές όλων των ηλικιών –από 2 έως 102 ετών- και η κούραση καθώς και η υπομονή παιδιών- δασκάλων και γονιών μεγάλη, η χαρά όμως της γνωριμίας και της συνεργασίας μας με τα παιδιά και τις εκπαιδευτικούς της Δ’ Δημοτικού ακόμη μεγαλύτερη!! Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!!

Ευχόμαστε από καρδιάς σε όλες και όλους σας Καλά Χριστούγεννα και με το καλό ο Καινούργιος Χρόνος !!