Διάκριση μαθητών του Μουσικού Σχολείου Καλαμάτας σε Πανελλήνιο Διαγωνισμό

Το Μουσικό Σχολείο Καλαμάτας συγχαίρει τους μαθητές Ξανθάκη Χριστίνα (β3), Μπουκουβάλα Θεοδώρα (γ2), Τζάννε Μελίνα-Κωνσταντίνα (γ2), Κουρή Αρίστη (Γ1) και Παπούτσογλου Μιχαέλα (Γ2), οι οποίοι διακρίθηκαν με υψηλή βαθμολογία και απέσπασαν Επαίνους (ανάμεσα σε 1.185 συνολικά συμμετοχές από ολόκληρη την ελληνική επικράτεια), στο πλαίσιο του 2ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθητικής Δημιουργίας ‘Ηγέτες Ακεραιότητας του Αύριο’, με θέμα: “ΟΧΙ στη βία, ΝΑΙ στη φιλία – Κάνε block στον εκφοβισμό” που διοργάνωσε η Εθνική Αρχή Διαφάνειας σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων & Αθλητισμού, τη Βιβλιοθήκη της Βουλής, την Εθνική Επιτροπή για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου και την Εκπαιδευτική Τηλεόραση.
Η εικαστική έκθεση στην οποία φιλοξενούνται τα έργα των μαθητών/μαθητριών που συγκέντρωσαν υψηλή βαθμολογία, αναγνωρίζοντας το ταλέντο, τη δημιουργία και τη σπουδαία προσπάθεια των παιδιών θα έχει διάρκεια από τις 20/11/2023 έως τις 31/03/2024. Η Έκθεση πραγματοποιείται στη Βιβλιοθήκη της Βουλής (πρ. Δημόσιο Καπνεργοστάσιο, Λένορμαν 218, Αθήνα) και η είσοδος είναι ελεύθερη για το κοινό.
Ώρες Λειτουργίας:
Καθημερινές: 10:00 – 18:00